Kdo jsme

Chov našich zvířat musí být co nejvíce přirozený a ekologický, tj. v souladu se zákonem č. 242/2000 Sb. a vyhláškou MZe č. 53/2001 Sb. Proto se venkovní zvířata pohybují volně v rámci ohrazeného venkovního výběhu. Samotné nosnice jsou chovány ve volném výběhu. Tento způsob chovu, který je pro zvířata nejdravější, splňuje přísná kritéria welfare - požadavky na pohodu zvířat pro dokonalý fyzický a psychický stav.

Snášková hnízda slepiček splňují také přísná kritéria, která se týkají efektivní metody chovu slepic bezklecovým systémem. Nosnice mají k dispozici snášková hnízda s naddimenzovanou světlou výškou a rozměrech 150 x 50 cm v celkové délce 20 m.

Krmný systém nosnic se skládá ze soustavy zavěšených kruhových krmítek, každé z nich přitom pojme až 18 kg krmiva. Tato soustava je v prostoru rozložena rovnoměrně tak, aby byl krmný proces z hlediska pohodlí nosnic co nejefektivnější. Napájení slepic se skládá ze soustavy žlabových oboustranných napáječek s čistou a pitnou vodou, regulace hladiny a neustálé přítomnosti vody ve žlabu je řešena plovákovým systémem. Samotné napáječky jsou kryty pro minimalizaci znečištění.

V rámci kvalitní potřebné cirkulace vzduchu ve vnitřním prostoru je ventilace řešena dvouúrovňově. První úrovní je přirozená ventilace zajištěná dvěma otevřenými mřížovými okny v oblasti stropu. Druhá úroveň je zajištěna pomocí výkonného ventilátoru Vents OV 4E 400 s průměrem 400 mm a průtokem 3580 mza hodinu. Nízká hlučnost 63 dB nenarušuje klidný život nosnic.

Pokud chcete vědět, jak to u nás vypadalo dříve, níže si můžete prohlédnout fotky, které ukazují postupné budování Ekofarmy.

 

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and conditions.

Comments